Байерн - Херта

Херта отмъкна точка от Байерн на старта

Байерн Мюнхен не успя да започне с успех защитата на титлата си в Бундеслигата. Шампионът направи само 2:2 с Херта на „Алианц Арена“. Така столичани продължиха добрата си серия срещу баварците. Синьо-белите имат само една загуба в последните шест срещи с Байерн.

Домакините, започващи нова ера без Робен, Рибери и Хумелс, поведоха чрез щатния си голмайстор Роберт Левандовски в 24-та минута. Той получи асистенция от Серж Гнабри. За Левандовски това бе първи гол в три мача срещу столичани.

Обратът на Херта

Тимът на Анте Чович обаче обърна развоя на събитията още до почивката. Само в рамките на три минути Доди Лукебакио и Марко Груич дадоха аванс на столичани. Лукебакио вкара четири гола във вратата на Байерн през миналия сезон като футболист на Фортуна.

Тимът на Нико Ковач възстанови равенството след точно час игра. Левандовски бе съборен в наказателното поле и вкара от дузпа за 2:2.

Коутиньо отива под наем в Байерн

Филипе Коутиньо най-вероятно ще заиграе под наем до края на сезона в Байерн. Бразилският полузащитник пътува с Барселона за гостуването в Билбао, но бе оставен извън състава.

„Удовлетворени сме, че го привличаме. Той е тук под наем за един сезон с опцията за постоянен трансфер. Коутиньо е универсален играч, който със сигурност ще ни даде много опции в атака“, заяви за ZDF спортният директор на баварците Хасан Салихамиджич.

Освен това се очаква към Мюнхен да тръгне и 20-годишният халф на Борусия Мьонхенгладбах Микаел Кюсанс.