Дортмунд - Херта
Калу бележи, за да сложи край на серията на Борусия Дортмунд

Херта спря Дортмунд, Байерн победи Майнц

Херта записа нов отличен резултат, като измъкна 2:2 от визитата си на лидера Борусия Дортмунд. Само преди месец столичани победиха Байерн с 2:0, за да свалят шампиона от върха.

Жълто-черните на два пъти повеждоха в резултата, но синьо-белите на два пъти изравняваха. Новият английски национал Джейдън Санчо вкара за 1:0 в 27-а минута след асистенция на Марио Гьотце. Преди това негов гол с пета бе отменен заради засада. В края на първата част обаче Саломон Калу изравни след пас на Мителщет. В 61-та минута Санчо отново изведе Борусия напред, този път след подаване на Хакими. Тимът от Дортмунд водеше до края на редовното време и бе на път да запише седма поредна победа. Тогава обаче Загаду фаулира Зелке в наказателното поле. А Калу вкара отсъдената дузпа за 2:2.

Рекик опитва безуспешно да спре Санчо
Рекордите на Санчо

Със своите 18 години и 216 дни англичанинът е вторият най-млад с два гола в един мач. Пред него е само Хюн Мин Сон 18 години, 135 дни. Кореецът, който сега е в Тотнъм, го направи за Хамбургер срещу Хановер при загубата с 2:3 през 2010-а. Санчо вече има пет гола и 8 асистенции този сезон – тоест на всеки 52 минути има участие в попадение.

Байерн спечели в Майнц с 2:1

Шампионът се възползва от изпуснатите две точки и съкрати аванса до върха. Баварците спечелиха с 2:1 срещу Майнц и вече имат 19 точки – две по-малко от Борусия. Тимът на Нико Ковач записа трети пореден успех с головете на Горецка и Тиаго. В двубоя имаше още две греди и край на серията от 497 минути без гол за Майнц.