Херта - Унион

Херта отнесе Унион в дербито на Берлин

Херта надигра категорично Унион с 4:0 в дербито на Берлин. Това бе първи двубой от 27-ия кръг в германската Бундеслига. Така Старата дама взе реванш за загубата с 0:1 по-рано през сезона. Онзи двубой бе исторически първи между двата тима в елита.

Херта имаше предимство през целия мач, докато Унион завърши без точен удар във вратата. Домакините имаха две чисти положения през първата част, но Гикиевич спаси ударите на Лукебакио и Куня.

След почивката Унион заигра по-отворено и беше наказан. Ведад Ибишевич откри в 52-ата минута, само 68 секунди по-късно Лукебакио покачи на 2:0. Той се разписа след пас на Ибишевич.

Ибишевич подаде и на Матеус Куня, който вкара за 3:0 след още девет минути. Така той има гол в последните четири мача на Херта. Крайното 4:0 оформи Дедрик Боята, който засече с глава центриране от корнер. Така защитникът се реваншира за поражението от Унион в първия мач. Тогава Боята направи дузпата, от която железните вкараха за 1:0.

Така Херта постигна втора убедителна победа без допуснат гол под ръководството на новия треньор Бруно Лабадия. Той стартира с 3:0 над Хофенхайм. Успехът е най-убедителен в домакинство за столичани от август 2013-а насам. Синьо-белите се изкачиха до 10-а позиция в класирането, като изпревариха Кьолн.