Херта - Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/herthabsc_en

Херта обърна Дортмунд, Лайпциг също падна

Борусия Дортмунд ще зимува на девет точки от лидера в Бундеслигата Байерн, след като загуби от Херта с 2:3. Само преди три кръга разликата между двата тима беше едва една точка.

Успехът на столичани беше втори за тях в последните седем срещи. Борусия пък падна за втри път в четири кръга. Томът на Марко Розе изигра слаб мач, допусна много грешки и логично падна в Берлин.

Жълто-черните все пак поведоха с гол на Юлиан Бранд в 31-ата минута. Преди това попадение за сточличани беше анулирано след намеса на ВАР. Херта обаче обърна до 3:1 за само 18 минути след паузата. Ишак Белфодил изравни след пас на Дарида в 51-ата минута. Това беше първи гол за него в Бундеслигта от май 2019-а насам. След това Марко Рихтер се разписа на два пъти за 3:1. Седем минути преди края Щефан Тигес намали на 3:2, но Борусия не успя да изравни.

Лайпциг допусна първа загуба с новия си треньор Доменико Тедеско. Биковете паднаха с 0:2 от Арминия. Гостите играха 20 минути с човек по-малко след червения картон на Фабиен Клос, но и това не ги спря. Сера вкара за 0:1 в 57-ата минута и беше сменен именно от Клос. За 0:2 се разписа Окугава.