Херта - Байерн

Херта нанесе първа загуба на Байерн – СНИМКИ

Байерн записа първата си загуба под ръководството на Нико Ковач. Шампионът на Германия падна с 0:2 от Херта в Берлин и в събота може да изгуби първото си място. Столичани се изравниха на върха по точки с баварците, като третият и четвъртият – съответно Борусия Дортмунд и Вердер, са на по две точки назад. Порежението идва след първите изпуснати точки от тима на Нико Ковач. През седмицата Байерн направи 1:1 с Аугсбург в баварско дерби.

Херта записа четвърти пореден мач без загуба от шампиона, както и втори поред без допуснат гол. Победата обаче е първа за Старата дама над този съперник от април 2009-а година насам.

Няколко футболисти и съдията Марко Фриц са паднали на тревата

Треньорът на домакините Пал Дардай върна Калу и Шелбред в титулярния състав. Нико Ковач направи повече промени – Алаба, Тиаго, Хамес, Рибери и Левандовски започнаха, а пък Хави Мартинес, Мюлер, Гнабри и Вагнер останаха резерви. Херта поведе в средата на първото полувреме. Калу бе фаулиран в наказателното поле и Ибишевич реализира отсъдената дузпа. Нарушението бе извършено от Боатенг, който спря нападателя в опита му да достигне избитата от Нойер топка.

Ибишевич вкарва от бялата точка
Втори гол за Херта

Лидерът натисна, но така и не стигна до чисто положение за изравняване. За сметка на това столичани вкараха за 2:0. Това се случи в самия край на първото полувреме. Калу изведе Лазаро отдясно, той центрира, топката се отби в Боатенг и стигна до Ондрей Дуда. Словакът спокойно реализира за 2:0, като това бе петият му гол през сезона. Любопитно е, че неговият първи в Бундеслигата бе точно срещу колоса от Мюнхен – при равенството 2:2 през миналия сезон.

Лазаро ще върне към Дуда, който ще вкара за 2:0

След почивката Херта игра прибрано, разумно и хитро. Байерн владееше топката в близо 70% от времето и отправи 25 удара към вратата на синьо-белите, но само пет от тях бяха точни. Всичките те бяха спасени от Томас Крафт, който записа първи успех в кариерата си над бившия си тим.