Фортуна - Херта

Херта направи исторически обрат от 0:3 срещу Фортуна

Херта измъкна важна точка в борбата за оцеляване, след като направи 3:3 като гост на Фортуна Дюселдорф. При това столичани изоставаха с 0:3 на почивката в първия мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Синьо-белите направиха обрат от 0:3 за първи път в историята си.

Това е втори подобен случай този сезон. Предишният бе между Борусия Дортмунд и Падерборн. Тогава Падерборн поведе с 3:0, но Дортмунд изравни през второто полувреме.

Двубоят започна отлично за домакините, след като още до деветата минута те дръпнаха с два гола. Попаденията бяха дело на Кенан Караман и Ерик Томи. Точно преди почивката Караман покачи на 3:0 с втория си гол в мача.

Тимът на Уве Рьослер изглеждаше сигурен победител, но допусна авансът да бъде заличен само в рамките на 11 минути. Това се случи в средата на втората част след автогол на Ерик Томи и попадения на Матеус Куня и Кжищоф Пионтек от дузпа. За Пионтек това бе първи гол след трансфера от Милан.

Така Фортуна остава на 16-то място в класирането с 21 точки. Херта е три позиции по-нагоре с 27 точки.