Херта - Шалке 04

Херта на два пъти навакса гол за 2:2 с Шалке

Херта и Шалке 04 направиха 2:2 в първия мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Гостите от Гелзенкирхен на два пъти повеждаха, но столичани изравняваха.

Всичко най-интересно в двубоя на „Олимпиащадион“ се случи до почивката. Украинският национал Йевхен Коноплянка даде преднина на гостите в 17-та минута. Играещият под наем от Ливърпул Марко Груич обаче възстанови равенството в 39-та. Минута преди края на редовното време на първата част Марк Ут отново изведе Шалке напред. Веднага след това Ведад Ибишевич направи 2:2. Любопитно е, че двата голови удара бяха единствените точни за гостите.

Контузии за двама от Шалке

Освен двата гола, през първата част имаше и още два сложни момента за тима на Доменико Тедеско. Първо Шьопф, а след това и Стамбули бяха заменени принудително. Двамата се контузиха само в разстояние на пет минути в средата на полувремето.

През второто полувреме не паднаха повече голове, макар че и двата тима имаха шансове. Сердар обаче изпусна за гостите, а Зелке – на два пъти за Херта.

Така столичани събраха 28 точки и са седми в класирането. Шалке се изкачи до 12-то място в подреждането с 22 точки.