Хебър
Снимка: championsleague.cev.eu

Хебър отново загуби в Шампионската лига

Хебър допусна трета загуба в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол. В среща от група В тимът падна у дома от Халкбанк Анкара. Турският тим спечели след 2:3 гейма (19:25, 20:25, 25:19, 25:22, 7:15).

Българският шампион поведе в първата част но при 15:13 допусна седем безответни точки и Халкбанк взе първия гейм. Във втората част турският гранд излезе напред в края – 19:16 и уверено стигнан до 25 точки, за да поведе с 2:0 гейма.

В третата част Хебър измъкна успеха и остана в мача. В четвъртия гейм беше много по-оспорвано, но нашите надвиха с 25:22. В тайбрека обаче Халкбанк поведе набързо с 9:3 и затвори двубоя при 15:7.

Най-резултатен за домакините беше Якопо Масари с 13 точки, а Тодор Алексиев добави още 12 точки. За Халкбанк с 15 точки завърши Нимир Абдел-Азиз.

Пазарджиклии остават на последното място в класирането в групата. В другата среща тази вечер Заверче загуби с 1:3 (21:25, 25:20, 27:29, 25:27) от Берлин Волейс.