Хебър
Снимка; hebarvolley.com

Хебър отново спечели купата на България

Хебър Пазарджик спечели Купата на България по волейбол при мъжете. Във финала тимът на Камило Плачи направи обрат за 3:2 над Дея Спорт Бургас. В отделните геймове резултатът беше 15:25, 21:25, 25:22, 25:19, 15:12. По този начин Хебър защити трофея си от миналата година. Купата е четвърта в историята на клуба от Пазарджик.

Двата тима изиграха равностоен и интригуващ двубой. Дея Спорт поведе с 2:0 гейма с много ефективна игра в нападение и на блокада. После обаче домакините от Пазарджик, вдъхновени от подкрепата на публиката в собствената си зала, вдигнаха значително нивото си на игра във всички елементи.

Двубоят започна силно за гостите от Бургас, които поведоха с 6:1 точки след серия от успешни блокади. Авансът се увеличи до 10:2, след това резултатът стана 21:12. Дея Спорт нямаше проблеми до края и лесно затвори гейма с 25:15.

Вторият гейм беше по-равностоен. Хебър поведе с 2:0, но Дея Спорт обърна до 6:4. Играчите на Камило Плачи обаче отново изравниха и двата тима вървяха точка за точка до 18:18. Тогава гостите направиха серия от три поредни точки благодарение на Николай Учиков и Тодор Алексиев. Така Дея Спорт поведе с 21:18 и не изпусна аванса си до края на гейма.

Синьо-жълтите поведеха с 5:2 в третия гейм, но гостите обърнаха до 7:5 след силна серия на Тодор Вълчев. Шампионите от Пазарджик поведоха с 18:16, след това отвориха разлика от пет точки за 22:17. Те спечелиха гейма с 25:22 и намалиха изоставането си.

В четвъртия гейм домакините повишиха ефективността на сервиса си и дръпнаха в точките. Те  водеха с 10:5 и затвориха гейма след 25:19. В тайбрека Хебър беше по-концентриран в ключовите моменти. И стигна до успеха след 15:12.