Челси - Фулъм, Хаверц

Хаверц вкара два гола и утвърди Челси в Топ 4

Кай Хаверц се разписа на два пъти за победата на Челси над Фулъм с 2:0 в 34-ия кръг на Висшата лига. Така сините се утвърдиха в Топ 4 и засилиха Фулъм обратно към Чемпиъншип.

Хаверц беше една от петте промени в тима на Томас Тухел в сравнение с полуфинала в Шампионската лига Той откри в 10-ата минута след отличен пас на Мейсън Маунт. В 49-а националът на Германия вкара за 2:0 след асистенция на Тимо Вернер. Той събра четири гола през сезона. Между двете попадения Хаверц се разписа още веднъж. Реферът обаче правилно отмени гола заради засада.

Фулъм има два шанса през първото полувреме, но не направи нищо след почивката. Тимът на Скот Паркър е с 27 точки, на девет от намиращите се над чертата Нюкасъл и Бърнли.

Челси има 61 точки и четвърти в класирането. Сините са на две точки зад третия Лестър, на шест пред петия Уест Хем и на седем пред шестия Ливърпул. До края на сезона остават четири кръга.