Кай Хаверц, Гладбах - Леверкузен

Хаверц шокира Гладбах, Леверкузен вече е трети

Кай Хаверц вкара нови два гола за победата на Байер Леверкузен над Гладбах с 3:1. Хаверц вече има 4 попадения в два мача след рестарта на Бундеслигата. С трите точки Байер излезе временно на трето място в класирането. Леверкузен има 53, Борусия Дортмунд е с 57, Байерн – с 58. Гладбах има 52, а петият Лайпциг – 51. Байерн и Лайпциг обаче са и с мач по-малко.

Хаверц откри резултата още в седмата минута след отличен извеждащ пас на Белараби. В края на първата част гостите имаха отлична възможност да поведат с 2:0. Първо Хаверц удари греда, после Елведи изби шута на Демирбай от голлинията.

В 52-ата минута Гладбах изравни. Попадението бе вкарано от Маркус Тюрам. Това бе осми гол за него от началото на сезона. Домакините заиграха 3-4-3 и нападаха много по-устремно. В 54-ата минута Тюрам имаше нов шанс, но Храдецки спаси. Минута по-късно Елведи фаулира Белараби. Последва дълго разглеждаше на ситуацията на ВАР и реферът Щоркс отсъди дузпа. Хаверц стреля от бялата точка и вкара за 1:2. Това бе 11-и гол за него през 2020-а във всички турнири. Освен това халфът има и седем асистенции.

Десет минути преди края Свен Бендер вкара за 1:3. Той реализира със солидна доза късмет след центриране от пряк свободен удар. До края Плеа имаше два шанса да върне Гладбах в мача, но ги пропусна. Храдецки пък спаси сам срещу Нойхаус.