Фрайбург - Леверкузен

Хаверц донесе победа на Леверкузен с рекорден гол

Кай Хаверц вкара гола за победата на Байер Леверкузен с 1:0 над Фрайбург. Това бе трети успех за тима в четири мача след рестарта на Бундеслигата. И 12 в последните 14 мача. С трите точки Байер се изкачи на трето място в класирането. Леверкузен има 56, една по-малко от втория Борусия Дортмунд. Четвъртият Лайпциг има 55 точки.

Голът на Кай Хаверц бе рекорден за него. Той стана първият футболист в историята на Бундеслигата с 35 попадения преди да навърши 21 години. Пет от тези голове са вкарани след рестарта на първенството.

Хаверц се разписа в 55-ата минута при първата добра атака на Леверкузен след паузата. Иначе преди нея тимът на Петер Бос имаше близо 80% владеене на топката, но не успя да се разпише. Гостите отправиха едва три точни удара, но не затрудниха Шволов. Фрайбург имаше само един шанс – в 44-ата минута Хьолер излезе сам срещу Храдецки, но пропусна.

След гола младокът Вирц имаше шанс да се разпише, но пропусна отблизо. После гол в полза на гостите бе отменен заради нарушение в атака. Фрайбург можеше да изравни в 88-ата минута. Тогава Петерсен стреля от 14 метра в долния ляв ъгъл, но Храдецки спаси.