Хърватия - Мароко
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Хърватия взе третото място на Мондиал 2022

Хърватия взе третото място на Мондиал 2022 след 2:1 над Мароко. Така балканците за трети път в своята история са на подиума на световно първенство. Те бяха трети и през 1998 г. , а през 2018 г. загубиха финала. И това от само шест участия на финали.

Освен това за 17-и път тим от Европа завършва трети. Другите три са Бразилия (1938, 1978) и Чили (1962).

Мароко остава четвърти, но въпреки това постигна най-големият успех в историята за тим от Африка.

Хърватите стигнаха до успеха с попадения на Йошко Гвардиол в седмата и Мислав Оршич в 42-ата минута. За Мароко се разписа Ашраф Дари в деветата минута.

В хода на целия двубой Хърватия игра много по-добре. За 90 минути Мароко отправи само два точни удара. Иначе първото полувреме беше много красиво и динамично. Второто не беше на толкова високо ниво, но пък в него ВАР поради някаква причина не даде дузпа за европейците. И то при положение, че Гвардиол осезаемо беше фаулиран в наказателното поле.