Хърватия - България
Снимка: twitter.com/hns_cff

Хърватия обърна националите за четири минути

Националите по футбол загубиха и втората си контрола в Катар. След 1:2 от домакините, нашите паднаха със същия резултат и от Хърватия. Този път обаче поне тимът на Ясен Петров игра по-добре.

И трите гола в двубоя паднаха през втората част. За нашите се разписа Кирил Десподов след пас на Атанас Илиев. Нападателят откри след контраатака в 69-ата минута. Хърватия обаче направи обрат само за четири минути. Лука Модрич изравни от дузпа в 76-ата, а Андрей Крамарич направи 2:1 в 80-ата минута.

Нашите имаха великолепна възможност да изравнят в края. Трима останаха срещу един хърватски бранител, но Доминик Янков сгреши в подаването си.

В двубоя имаше и два червени картона – за Дуйе Чалета-Цар и Десподов. Чалета-Цар беше изгонен в 63-ата минута, Десподов – след гола си. Той получи втори жълт картон, защото си свали фланелкатаот радост.

Това беше девети мач между българи и хървати. Нашите остават само с една победа и вече шест загуби. Поражението е трето поред за селекцията на Ясен Петров. Освен това националите имат само три победи в последните си 15 мача.