Хърватия - Чехия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Хърватия пак не спечели – 1:1 срещу Чехия

Световният вицешампион Хърватия не успя да спечели и втория си мач на Евро 2020. След загубата от Англия на старта балканците направиха 1:1 с Чехия. Това означава, че задължително трябва да спечелят последния си мач, за да продължат напред. В него хърватите играят с Шотландия.

Чехия вече има четири точки и е почти сигурно, че ще се класира за елиминациите. Именно те играха по-добре през първото полувреме и стигнаха до гол в края му. Патрик Шик беше ударен в лицето от Ловрен и реферът отсъди дузпа. Самият Шик, макар и с окървъвен нос, я реализира за 0:1.

След почивката Хърватия игра по-добре, но стигна само до един гол. Той падна в 47-ата минута. Бързо изпълнение на свободен удар изведе Перишич отляво и той вкара за 1:1.