Хановер - Волфсбург
Юношата на домакините Линтон Майна празнува първия си гол за клуба

Хановер победи Волфсбург в дербито на Нидерзаксен

Хановер спечели с 2:1 дербито на Нидерзаксен срещу Волфсбург. Това бе едва втора победа за домакините от началото на сезона. Тимът на Андре Брайтенайтер взе и реванш за загубата с 0:2 от вълците за купата през седмицата.

Майна вкара първия си гол за Хановер

Волфсбург започна силно и Мали имаше шанс да направи 0:1. Малко след него Гинчек удари греда. В 18-а минута топката се озова във вратата на Есер, но попадението за гостите бе отменено заради нарушение в атака.

Домакините поведоха в 31-та минута чрез Линтон Майна. Това бе първи гол за 19-годишният офанзивен играч в Бундеслигата. Шест минути по-късно Бебу не успя да преодолее Кастелс и да покачи на 2:0. После обаче Есер трябваше да се намесва, за да спаси шутове на Гинчек и Арнолд.

Жером Русийон се е справил с Илас Бебу
Вълците нападат и получат втори гол

Есер имаше още много работа в началото на второто полувреме. Първо Арнолд, а след това на три пъти Брекало само в разстояние на пет минути имаха положения, но не вкараха гол. И Волфсбург бе наказан – в 63-та минута Илас Бебу удвои преднината на Хановер от дузпа.

След 80-та минута Вут Вегхорст имаше две положения да се разпише, но го направи чак при третото – от дузпа в 82-а минута. Гостите обаче не стигнаха до нищо повече от този гол за 2:1.

След успеха Хановер остава на 16-о място в класирането, но вече с девет точки. Волфсбург е 11-и с 12 точки.