Хамилтън спечели състезание № 1000 във Формула 1

Хамилтън, Китай

Люис Хамилтън спечели старт № 1000 в историята на Формула 1. Пилотът на Мерцедес триумфира в Гран при на Китай. Световният шампион бе безгрешен от първата до последната обиколка.

Победата е втора поредна за британеца през 2019-а и 75-и за него в кариерата му. Успехът е шести в Китай за Хамилтън, който е и най-успешният пилот на пистата край Шанхай.

Трети пореден случай на двоех успех за Мерцедес

Пилотът на Мерцедес започна от втора позиция зад съотборника си Валтери Ботас. Той обаче изпревари финландеца още на първия завой и не изпусна водачеството до края. Ботас от своя страна задържа второто място и добави 18 точки към актива си. Това бе втори пореден двоен успех за Мерцедес.

Трети остана пилотът на Ферари Себастиан Фетел. Германецът започна от трета позиция и бе изпреварен от съотборника си Шарл Леклер още на старта. После от бокса на Ферари наредиха на младия французин да пусне Фетел пред себе си. Леклер завърши надпреварата на пета позиция, след като бе изпреварен от Макс Верстапен.

Десетката се допълни от Пиер Гасли, който направи и най-бързата обиколка за деня, Даниел Рикардо, Серхио Перес, Кими Райконен и Александър Албон.

Хамилтън води в генералното класиране

В генералното класиране при пилотите Хамилтън вече има 68 точки и води с шест пред Валтери Ботас.