Луис Хамилтън

Хамилтън с четвърта поредна победа

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън записа четвърта поредна победа във Формула 1. Световният шампион триумфира в Гран При на Германия, след като потегли от втора позиция. Британецът се качи на най-високото стъпало на подиума за шести път в последните седем състезания.

Съотборникът на Хамилтън Нико Розберг, който тръгна от полпозишън, финишира четвърти и по този начин увеличи изоставането си от лидера в класирането. Британецът вече е с актив от 217 точки, докато германецът е със 198.

Грешката на Розберг

Грешката, която Розберг допусна бе в самото начало на състезанието и още на първия завой, се свлече до четвъртата позиция. Хамилтън пък взе водачеството и не го пусна до края на надпреварата в Германия. След британеца финишира пилота на Ред Бул Даниел Рикардо. На почетната стълбичка се качи и съотборникът му Макс Верстапен. В зоната на точките влязоха още Себастиан Фетел, Нико Хюлкенберг, Дженсън Бътън, Валтери Ботас и Серхио Перес.