Хамилтън

Хамилтън поведе в класирането след нов триумф в Унгария

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън триумфира в Гран При на Унгария.

Британецът успя да изпревари съотборника си Нико Розберг, който стартира от полпозишън на „Хунгароринг“ още на първия завой и не допусна изненада до края на състезанието. Германецът намали преднината на Хамилтън в 53-ата обиколка, след като Естебан Гутиерес го задържа, но до изпреварване така и не се стигна.

Formula One Grand Prix of HungaryС победата си британецът излезе начело в класирането за световния шампионат във Формула 1. Това е 5-ият му успех в последните 6 надпревари. Точките на Хамилтън във временното класиране вече са 192, a докато Розберг е с 186.

Трети в Унгария финишира Даниел Рикиардо, а четвърти остана Себастиан Фетел. Верстапен завърши на пета позиция, а Кими Райконен се нареди шести. Алонсо, затворен с една обиколка е седми пред Сайнц, Ботас и Хюлкенберг.