Хамилтън и Верстапен
Снимка: twitter.com/F1

Хамилтън би на „Силвърстоун“ въпреки наказание и катастрофа – ВИДЕО

Люис Хамилтън спечели драматично за осми път Гран при на Великобритания. Световният шампион във Формула 1 триумфира на „Силвърстоун“, взимайки четвърта победа за сезона. Тя дойде въпреки наказание от 10 секунди, което той получи заради катастрофа с Макс Верстапен в първата обиколка. Верстапен отпадна след инцидента.

Хамилтън изпревари Шарл Льоклер с Ферари. Трети завърши вторият пилот на Мерцедес Валтери Ботас. Победата е 99-а в кариерата на седемкратния световен шампион. И той я измъкна пред 140 хиляди зрители по трибуните. Те видяха как британецът направи и най-бърза обиколка. Така той стопи аванса на Верстапен в генералното класиране на седем точки.

„Невероятно е, на „Силвърстоун“ се случват неща, които не се случват никъде другаде по света. Благодаря на всички за помощта. Инциденти като този с Макс се случват постоянно, не мисля че някой има вина. Важното е, че той е добре. Приех наказанието, независимо какво е мнението ми“, каза Хамилтън.

Инцидентът доведе до спиране на надпреварата и тя беше подновена 30 минути по-късно. Британецът пък получи санкция от 10 секунди при влизане в бокса.

При рестартирането Льоклер поведе и показа завидно темпо. След влизанията в бокса той Монако имаше голям аванс, а Хамилтън беше на 23 секунди зад него. Световният шампион застигна Ботас и го изпревари, за да излезе втори. В последните седем обиколки той започна да застига Льоклер и да топи аванса му. Две обиколки преди края Хамилтън принуди Льоклер да сбърка и го изпревари.