Симона Халеп

Халеп падна и пропусна да си върне първото място

Симона Халеп загуби полуфинала в Маями от Каролина Плишкова. Така румънката изпусна шанса да си върне първото място в ранглистата. Това щеше да се случи, ако тя се бе добрала до финала. Но на върха и в понеделник ще остане Наоми Осака.

Иначе двубоят започна перфектно за Халеп. Тя поведе с 5-3 в първия сет. И след това катастрофира. Плишкова спечели 10 от следващите 11 гейма и взе мача с 7-5, 6-1. На финала чехкинята ще срещне австралийката Ашли Барти.

Ашли Барти се справи с лекота с Анет Контавейт

Тя се справи с лекота в своя полуфинал. Барти надделя с 6-3, 6-3 над Анет Контавейт от Естония. 22-годишната австралийка успя да запази самообладанието си и се справи със своята съперничка само за 77 минути игра. Тя проби пет пъти подаването на Контавейт, за да достигне до победата в срещата.

„Беше много дълъг ден, знам, че трябваше да почакаме. Но това беше възможност да пием кафе и да гледаме голф, така че бях спокойна“, каза Барти. „Когато излязох, бях готова. Не започнах добре, но успях да се възстановя и да правя това, което трябваше да направя“, завърши тя.

И двама мача закъсняха заради дъжда над Маями. Този между Халеп и Плишкова свърши след 1 часа полунощ местно време.