Интер - Болоня, Хакими

Хакими вкара два за Интер при 3:1 над Болоня – ВИДЕО

Ашраф Хакими вкара два гола за успеха на Интер над Болоня с 3:1. С успеха нерадзурите си върнаха второто място в класирането. Тимът на Антонио Конте има 21 точки – две по-малко от лидера Милан. Трети е Ювентус с 20 точки. Болоня пък загуби след два поредни успеха на „Сан Сиро“.

Белгийският нападател на нерадзурите Ромелу Лукаку откри резултата в 16-ата минута. Това беше негов 17-и гол в 18 мача за Интер и Белгия. Лукаку има осем попадения в Серия А този сезон. Само Златан Ибрахимович (10) има повече. Съотборникът му Ашраф Хакими удвои аванса в края на полувремето. Той се възползва от отличен пас на Брозович.

В 67-ата минута Емануел Винято съкрати изоставането, но Хакими сложи точка на спора с гол три минути по-късно. Този път той се разписа след отлична солова акция.