Хайденхайм
Снимка: twitter.com/FCH1846

Хайденхайм спечели историческа промоция за Бундеслигата

Хайденхайм се класира за първи път в историята си в Бундеслигата. Промоцията беше спечелена по изключително драматичен начин. Хайденхайм победи с 3:2 Ян Регенсбург в последния кръг с два гола в добавеното време.

Така Хайденхайм завърши на първо място при равенство в точките с втория Дармщадт. С точка по-малко финишира Хамбургер. Северняците ще играят плейоф за влизане в Бундеслигата срещу Щутгарт. Мачовете са на първи и пети юни.

Първото полувреме в Регенсбург завърши без голове. Втората част обаче компенсира за първите 45 минути. Домакините нанизаха две бързи попадения чрез Принс-Осей Овусу, но Бенедикт Залер си вкара автогол само минута по-късно за 2:1. Хайденхайм натисна и Ян-Никлас Бесте изравни от дузпа в третата минута на добавеното време. Тим Клайндийнст вкара победния гол след още шест минути.

До гола на Клайндийнст, Хайденхайм бе на позицията за плейоф, тъй като изоставаше с точка от Хамбургер, който спечели с 1:0 в Зандхаузен. Първи по това време все още беше Дармщадт, който падна с 0:4 на Гройтер Фюрт.

Регенсбург изпадна от втора дивизия заедно със Зандхаузен, а тяхното място ще заемат Елферсберг и Оснабрюк. Третият в трета дивизия Веен играе срещу Арминия Билефелд плейоф за попълване на трета и втора дивизия.

От трета дивизия изпаднаха Мепен, Олденбург, Цвикау и Байройт. На тяхно място влизат регионалните шампиони Любек, Пройсен Мюнстер,  Улм и Енерги Котбус.