Хайденхайм - Байерн
Снимка: twitter.com/FCBayernEN

Хайденхайм обърна Байерн от 0:2, Леверкузен е на победа от титлата

Хайденхайм записа исторически обрат над Байерн Мюнхен. Шампионът поведе с 2:0, но падна с 2:3. По същото време Байер Леверкузен победи Унион с 1:0. Така Леверкузен се доближи на победа от първата си титла в Бундеслигата. Тимът на Шаби Алонсо има 76 точки, 16 повече от Байерн. До края на сезона остават шест кръга.

Победният гол за Байер беше дело на Флориан Вирц от дузпа в осмата минута на добавеното време на първата част. Унион игра с човек по-малко цяло второ полувреме заради червения картон на Робин Госенс. Леверкузен записа 41-и пореден мач без загуба и подобри клубния рекорд за най-много победи в един сезон – 36.

В Хайденхайм Байерн поведе с 2:0 с голове на Хари Кейн и Серж Гнабри. Те се разписаха в 38-ата и 45-ата минута. Домакините обаче изравниха с два гола за две минути. Кевин Сеса намали на 1:2 в 51-а минута, Тим Клайндийнст направи 2:2 веднага след това. Пак Клайндийнст реализира за 3:2 в 79-ата минута, носейки победата за Хайденхайм. И слагайки край на серия от шест мача без успех.

Байерн загуби повече от пет мача в Бундеслигата за първи път от сезон 2011/2012. Освен това отстъпи пред новак за първи път от 2000 година насам. И определено не поднесе добър подарък на Томас Мюлер за неговия мач номер 700 за клуба.

Лайпциг спечели гостуването си на Фрайбург с 4:1 и се върна на четвъртото място в класирането с 53 точки, колкото има и петият Борусия Дортмунд, но с мач по-малко. Фрайбург е осми с 36 точки.

Амаду Хайдара донесе аванс за гостите още в първата минута. Луис Опенда след това вкара две попадения в 18-ата и 44-ата минута. Бенямин Шешко отбеляза четвъртия гол за гостите в 54-ата минута, а в 59-ата Винценцо Грифо оформи крайното 1:4.