Челси - Бърнли, Хъдсън-Одой

Хъдсън-Одой аут за шест месеца с тежка травма

Нападателят на Челси Калъм Хъдсън-Одой получи травма в мача с Бърнли, която ще го извади за дълго от терена. 18-годишният футболист се контузи в 41-ата минута при стълкновение със съперник. После се оказа, че той е скъсал ахилесово сухожилие.

„Съсипан съм. Сезонът свърши за мен заради скъсване в ахилеса. Ще работя усърдно, за да се върна още по-силен следващия сезон“, написа той в Туитър. Възстановяването от подобни травми отнема около половин година. Това означава, че талантът ще пропусне началото и следващия сезон 2019/20.

Той има 24 мача през сезона и дебютира за националния тим на Англия през март. Хъдсън-Одой бе титуляр в послендите четири срещи. Травмата вероятно ще откаже и Байерн от желанието да го привлече през лятото.

Челси се върна в Топ 4

Иначе Челси се изкачи на четвърто място след равенство с 2:2 срещу Бърнли. Сините изместиха Арсенал от Топ 4, но артилеристите са с мач по-малко.

И четирите гола бяха отбелязани през първото полувреме. Джеф Хендрик даде преднина на гостите в 8-ата минута, но в 12-ата Н`Голо Канте възстанови равенството. След още две минути Гонсало Игуаин изведе Челси напред, но в 24-ата минута Ашли Барнс вкара за 2:2.

В края на мача треньорът на Челси Маурицио Сари бе изгонен, тъй като протестираше бурно срещу това, че гостите бавеха играта. Самият мениджър твърди, че е бил обиждан от скамейката на противника.