Хъдърсфийлд

Хъдърсфийлд постигна първи успех във Висшата лига през сезона

Хъдърсфийлд победи с 1:0 у дома Фулъм в последната среща от 11-ия кръг на английската Висша лига. Териерите постигнаха първия си успех от началото на сезона и по този начин се отлепиха от дъното.

Единственият гол в срещата падна в 29-та минута. Тогава центриране на Крис Льов бе засечено от Кристофер Шиндлер, чийто удар се отклони от Тимъти Фосу-Менса и влетя в мрежата.

Гол за Хъдърсфийлд след 659 сухи минути

Това бе първо попадение за тима тук след 659 сухи минути. Синьо-белите не се бяха разписвали на собствен терен от 14 април насам. Успехът бе и подобаващ начин за отпразнуване на третата година, откакто Давид Вагнер е начело на клуба.

Фулъм изравни негативен рекорд

За гостите от Фулъм това бе 29-и допуснат гол от началото на сезона, което е изравнен негативен рекорд на Висшата лига. Още повече тимът няма суха мрежа до момента. Загубата бе пета поред за столичани и ги прати на последно място в класирането. А напрежението върху мениджъра Славиша Йоканович се покачва неимоверно много. Наскоро собственикът Шахид Хан заяви, че подкрепя специалиста, но бъдещето на сърбина на „Крейвън Котидж“ е несигурно.