Ерлинг Холанд, Борусия Дортмунд

Холанд вкара два пъти, пак счупи голов рекорд

Ерлинг Холанд продължи великолепната си голова серия, като се разписа на два пъти във вратата на Брюж. Тимът му Борусия Дортмунд спечели с 3:0 и е само на победа от класиране за елиминациите на Шампионската лига. Жълто-черните водят в групата си с девет точки, една повече от втория Лацио. Брюж има четири точки, Зенит – една.

Холанд откри резултата в 18-ата минута след асистенция на Джейдън Санчо. В края на първата част самият Санчо покачи на 2:0. В средата на второто полувреме норвежецът сложи точка на спора с второто си попадение.

Така той има голове вече в седем поредни мача във всички турнири. В Шампионската лига 20-годишният нападател има 16 попадения и е стигнал до тази цифра по-бързо от всеки друг в историята. Освен това така той вече изпревари бразилската легенда Роналдо и друг бразилец – Адриано.

Този сезон Холанд има 17 гола в 13 мача във всички турнири за Борусия и шест попадения в седем срещи за националния отбор на Норвегия.

В другия мач в групата Лацио победи Зенит с 3:1. Чиро Имобиле се разписа на два пъти, Пароло също го направи за орлите. За руския тим вкара Дзюба.