Ерлинг Холанд, Херта - Борусия Дортмунд

Холанд вкара четири на Херта, Борусия спечели с 5:2

Ерлинг Холанд записа забележително постижение, като вкара четири гола във вратата на Херта за 33 минути. Тимът му Борусия Дортмунд пък спечели с 5:2 в Берлин. 20-годишният норвежец вкара за първи път във визита този сезон. Той вече има 10 попадения от старта – едно по-малко от Роберт Левандовски. Любопитно е, че Левандовски също вкара 4 гола на Херта – при победа с 4:3 по-рано през сезона.

С трите точки жълто-черните излязоха втори в класирането. Те имат 18 точки, колкото и третият Лайпциг. Байерн води с 19 точки.

Иначе Херта направо много силно първо полувреме и съвсем заслужено поведе. Матеус Куня вкара за 1:0 в 33-ата минута. Всичко обаче се промени след почивката.

Още в 47-ата минута Холанд вкара за 1:1 на празна врата след пас на Джан. Две минути по-късно резултатът вече беше 1:2. Бранд пусна към норвежеца и той със силен шут с левия крак прати топката в мрежата. Скоростта в играта на Борусия беше осезаемо по-висока и това караше Херта да бърка. Холанд наказа една такава грешка в 62-ата минута за 1:3. Осем минути по-късно Герейро се разписа за 1:4.

Десетина минути преди края Матеус Куня реализира дузпа за 2:4. Самият наказателен удар беше доста странен – първо нямаше нарушение срещу Гендузи, второ – предполагаемият контакт беше извън наказателното поле. Реферът обаче дори не изполва ВАР. Още в следващата атака обаче Холанд вкара за 2:5 след пас на резервата Белингам.