Гури

Гури загуби четвъртфинала

Елис Гури беше спрян от швед на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Карл Шоен победи с 9:0 българския борец в четвъртфинална среща в категория до 98 кг. Първата част започна равностойно, като и двамата състезатели не предложиха нищо атрактивно на тепиха. След края на 3-те минути резултатът беше равен 0:0. В последствие обаче Шоен пое инициативата и с технически туш сложи край на двубоя в своя полза.

Шанс за медал

Все пак българинът не е изгубил шанс за медал в Рио. Той може да бъде изтеглен на репешажи, ако съперникът му стигне до битката за златния медал.

В първите си две срещи в Бразилия Гури постигна победи. Първо се наложи с технически туш над алжиреца Хамза Халуи, а след това надви грузинеца Ревази Надарейшвили с 3:2 точки.