Григор Димитров

Григор победи Вавринка, отива на полуфинал в Акапулко

Григор Димитров продължи доброто си представяне на турнира в Акапулко. Българинът записа победа над Стан Вавринка с 2:0 сета – 6-4, 6-4. Това бе първи успех на Гришо над Вавринка от пет мача насам. В общия баланс швейцарецът води със 7:5 победи.

Българският тенисист започна отлично двубоя. Той проби още в първия гейм съперника си, който е поставен под №3 в схемата и поведе с 1:0. Във втория гейм с отлична игра той взе подаването си и поведе с 2:0 като и двата гейма бяха спечелени на нула. Вавринка беше колеблив в началото, но успя да върне пробива в шестия гейм – 3:3. Това обаче не спря българина, който си върна предимството още в следващия гейм. А после първия сет спечели с 6-4.

Вторият сет се движеше гейм за гейм до 2:2, като тогава Димитров проби. И то отново на нула. Веднага след това хасковлията затвърди пробива. В седмия гейм Димитров имаше три точки да пробие и да поведе с 5:2, но Вавринка успя да се защити от 0:40 – 3:4. До края на сета обаче Григор не допусна изненада. Той затвори мача след час и 26 минути игра на корта.

През целия мач Димитров беше много стабилен. Той вкара 76% първи сервис (най-висок процент в трите мача в Акапулко) и спечели 34 от всички 47 разигравания на него (72%). Григор направи 11 уинъра и само 12 непредизвикани грешки. Вавринка имаше 34 грешки и 20 печеливши удара.