Григор Димитров

Гришо на полуфинал след първа победа над Надал

Григор Димитров е на полуфинал на тенис-турнира на твърди кортове в Пекин. В мач за влизана в Топ 4 хасковлията постави на колене Рафаел Надал (Исп) след категоричен успех с 6:2, 6:4. Това е и първа победа на българина над бившия №1в света, като това бе осми мач помежду им.

Прекрасна игра на Димитров

Срещата в китайската столица започна с по два разменени пробива. След това първата ни ракета отново съумя да вземе подаването на съперника си, а в последствие след силна игра от страна на Гришо резултатът стана 4:2. След нов пробив на сметката си Димитров сервира за първата част. Българинът дръпна с 40:15 и след мощен ас поведе в сетовете.

Колебливата игра на световният №4 продължи. Първият гейм  при свой сервис в мача Надал спечели едва при резултат 3:2 във втората част. Гришо пък продължи да диктува събитията на корта. Той бе много по-подвижен и прецизен в разиграванията и логично стигна до крайния успех в мача.

Надал: Григор спечели заслужено

Испанецът не скри разочарованието си след загубата от Григор Димитров. Това бе първа загуба за носителя на 14 титли от Големия Шлем в двубоите срещу българина.

„Очевидно е, че Григор игра много по-добре от мен и заслужено спечели. От друга страна не можеш да си позволиш да загубиш пет поредни сервис гейма, ако искаш да спечелиш подобен мач”, коментира Надал.

„Борих се до последната точка, но не успях да се справя психологически с проблемите със сервиса ми. Когато подобно нещо се случи просто се насочваш към следващия турнир, защото не заслужаваш да спечелиш по този начин”, допълни още бившият номер 1.

В спор за място на финала Григор Димитров ще се изправи срещу Милош Раонич (Кан). Канадецът отстрани Пабло Кареньо след 6:4, 6:4.