Григор Димитров
Снимка: twitter.com/rolexpmasters

Григор Димитров започна 2022 г. с трудна победа

Григор Димитров започна с победа новия сезон в тениса. Българинът направи обрат за 5-7, 7-6(3), 6-3 срещу Факундо Багнис в турнира в Мелбърн.

Първият двубой в историята между двамата беше доста оспорван. В първия сет аржентинецът постигна решителен пробив в 11-ия гейм и поведе. Багнис беше много близо до победата, след като проби за 5-4 във втория сет. Той сервираше за мача, но Димитров успя да направи рибрейк за 5-5. После се стигна до тайбрек, изпълнен с минипробиви. Аржентинецът поведе с 3:2 точно, но Григор се развихри и взе пет поредни точки, за да изравни сетовете.

В последния сет българинът проби два пъти и го спечели с 6-3.

В четвъртфиналите Димитров, ще играе с победителя от мача между Макдоналд Макензи и Ботик ван де Зандсхулп.

Напред в турнира продължава и Рафаел Надал. Поставеният под номер 1 спечели с 6-2, 7-5 срещу Рикардас Беранкис.