Григор Димитров
Снимка: twitter.com/cincytennis

Григор записа втора победа в Сан Диего

Григор Димитров записа втора победа в Сан Диего и се класира за четвъртфиналите на турнира. Българинът победи лесно с 6-1, 6-1 Аугуст Холмгрен (Дания).

Григор трябваше да срещне третия поставен Феликс Оже-Алиасим. Канадецът, полуфиналист от US Open, обаче се отказа заради контузия. Така Холмгрен влезе в схемата като „щастлив губещ“. Той е №901 в света и за него беше първи мач в основна схема на турнир от АТП. Холмгрен не затрудни Димитров, взе само два гейма и загуби за 56 минути.

На четвъртфинала хсковлията ще играе срещу руснака Аслан Карацев. Двамата се срещнаха по-рано тази година на четвъртфинал на Australian Open. Руснакът спечели след четири сета, като беше улеснен от травма на Григор.

„Аз съм горд българин и винаги съм признателен, когато виждам български знамена по трибуните. Що се отнася до мача – подготвих по същия начин, въпреки смяната на съперника. Не трябва да подценяваш нито един съперник. Знаех, че трябва да се грижа единствено за моята игра“, каза Димитров.