Григор Димитров

Григор загуби при завръщането си на корта

Григор Димитров загуби в първия си мач след завръщането си на корта след травма. Двубоят беше от турнира АТП 500 във Вашингтон. Българинът отстъпи след 2-6, 6-7(4) срещу Иля Ивашка. Гришо беше четвърти поставен в схемата и започна своето участие директно от втория кръг.

Заради травма в гърба Григор последно игра на Ролан Гарос. Там той се оттегли в мача си срещу Маркос Хирон в първия кръг.

Сега Димитров допусна много непредизвикани грешки – общо 40. Той не успя да запази концентрация и в най-решаващите моменти на втория сет, когато можеше да обърне мача. Иначе хасковлията започна с гейм на нула. В следващия си сервис гейм обаче започнаха грешките и Ивашка направи пробив за 2-1. После тенисисът от Беларус поведе с 5-2 и спечели сета с гейм на нула.

В началото на втория сет двамата си размениха по гейм преди Ивашка да направи нов пробив. Григор спаси нови две точки за пробив и измъкна гейм за 2-3. Същото се случи и в следващия му сервис гейм, но той пак се измъкна. В десетия гейм Ивашка получи първия си мачбол, но Димитров го спаси. След това Гришо се вдъхнови и направи пробив, за да изравни 5-5. Стигна се до тайбрек, където миниимпулсът на българина свърши. Ивашка получи нов мачбол при 6-4 и след поредната грешка на Димитров затвори мача.