Григор Димитров

Григор загуби от Де Минор в Антверпен

Алекс де Минор се наложи над Григор Димитров в оспорван мач от полуфиналите на турнира в Антверпен. Австралиецът победи първата ни ракета в три сета. В отделните части резултатът беше 7-6 (7-4), 6-7 (3-7), 6-4 . Битката продължи 2 часа и 49 минути.

Австралиецът реализира 5 пробива от 11 възможности, а Григор – един по-малко. Така българинът продължава да търси първия си финал от 2018-а насам. За титлата в Антверпен Де Минор ще спори с французина Юго Умбер.

Мачът започна трудно за сервиращите и мина през бърза размяна на пробиви. Димитров впечатляваше с добра игра на мрежата, което му позволи да поведе с 4:2. Българинът обаче не успя да запази преднината си и сетът влезе в тайбрек. В него Де Минор поведе с 6:1 и след три пропуснати сетбола затвори частта. Вторият сет приличаше на първия, като Григор отново поведе с 4:2, но бързо допусна изравняване. Този път в тайбрека ролите се обърнаха – Димитров поведе с 6:0 и вкара мача в трети сет. В него българинът имаше повече трудности. Де Минор се стремеше да отправя ударите си към бекхенда на Димитров и това работеше. В крайна сметка австралиецът беше по-настоятелен и стигна до успеха след 6:4.

През следващата седмица Димитров ще играе във Виена. Негов съперник в първи кръг ще бъде Карен Хачанов от Русия.