Григор Димитров

Григор загуби от 21-годишен квалификант в Рим

Григор Димитров не успя да преодолее първи кръг на Мастърса в Рим. Той загуби от 21-годишния испанец Алехандро Давидович Фокина след 4-6, 6-7 (2). Само преди седмица хасковлията отпадна на старта и в Мадрид.

Григор допусна цели осем двойни грешки, някои от които във важни моменти. Фокина също бъркаше – седем двойни грешки, но направи два пробива от три възможности. Димитров проби 21-годишния квалификант само веднъж. И то въпреки че имаше шест шанса за пробив. Два от тях бяха при 4-5 във втория сет, когато той можеше да изравни резултата.

Българинът имаше много затруднения с първия си сервис и като цяло изигра слаб мач. В първият сет той вкара само 45% от сервисите си. Така логично той претърпя трета поредна загуба в турнири на червени кортове.

Фокина продължава силното си представяне на клей. В Монте Карло той достигна до четвъртфиналите, а в Ещорил – до полуфиналите. Във втори кръг той ще спори с Роберто Карбайес Баена или Камерън Нори.