Григор Димитров
Снимка: twitter.com/cincytennis

Григор взе втора победа в Синсинати

Григор Димитров стигна осминафиналите на турнира в Синсинати, след като спечели над Александър Бублик. Българинът надви казахстанския си съперник след 6-3, 7-5. Победата е първа за хасковлията над този съперник. Бублик имаше досега два успеха в два мача, включително в последния на Уимбълдън.

Гришо спечели за втори пореден път в Синсинати. Подобно нещо не му се е случвало от април насам. Следващият му съперник ще е вторият в света и водач в схемата Даниiл Медведев или Макензи Макдоналд.

Григор започна с грешка и Бублик взе пробив още при първата си възможност. Димитров обаче веднага направи пробив и изравни. После нашенецът изпусна четири възможности за нов пробив, преди да го вземе в шестия гейм. След това българинът довърши работата и взе сета с 6-3.

Втората част започна равностойно и без възможности за пробив. Докато не дойде 11-я гейм. Григор поведе с 40-0 в сервисгейма на Бублик. Казахстанецът спаси две точки, но при третата нямаше шанс. После Димитров взе подаването си, за да затвори мача.