Григор Димитров
Снимка: twitter.com/BNPPARIBASOPEN

Григор спечели епичен мач за полуфинал в Мелбърн

Григор Димитров спечели епичен мач срещу Ботик ван де Зандсхулп на турнира в Мелбърн. Българинът триумфира след 6-7(5), 6-0, 7-5. Така той стигна полуфиналите на турнира. Там негов съперник е 112-1 в света Максим Креси (САЩ). В другия полуфинал играят Рафаел Надал и Емил Руусувуори (Финландия).

Григор спаси два мачбола при 5-4 и 40:15 в третия сет.

Ден по-рано хасковлията пак направи обрат – срещу аржентинеца Факундо Багнис. Тогава Димитров пак загуби първия сет и взе следващите два. Той обаче го направи доста по-лесно, отколкото срещу Ван де Зандсхулп.

В първия сет българинът допусна пробив в петия гейм, но веднага направи рибрейк. В осмия гейм Гришо стигна до две точки за пробив, но не успя да реализира нито една. Така се стигна до тайбрек. Той вървеше точка за точка до 3:3, но след това Зандсхулп беше по-добър.

Във втория сет Григор се развихри и не даде гейм на противника си.

В шестия гейм на третата част Зандсхулп отново проби. После се стигна до двата мачбола, но българинът ги отрази. Димитров проби, за да изравни при 5-5. 11-ият гейм беше дълъг и драматичен, но нашенецът го измъкна. И след третия си мачпойнт сложи точка на спора.