Григор Димитров
Снимка: twitter.com/cincytennis

Григор стигна първи полуфинал през 2021-а

Григор Димитров се класира за първия си полуфинал през 2021-а. Това се случи, след като той надви след 6-1, 1-6, 6-2 Аслан Карацев в Сан Диего. Освен това за първи път от Australian Open насам Димитров записа три победи в един турнир.

Мачът започна добре за българина и след няколко грешки на Каранцев той поведе с 3-1. Димитров проби още веднъж и набързо взе сета с 6-1.

Във втората част обаче нещата се обърнаха. Григор започна да бърка и Каранцев записа два пробива. Особено неприятен беше този, при който Димитров водеше с 40:0, но не взе гейма си. Така руснакът лесно триумфира след 6-1.

Хасковлията започна по-добре третия сет и след пробив поведе с 2-0. После той взе сервис гейма си, след което пропусна още една отлична възможност за пробив. Това явно вдъхнови Каранцев, който проби за 2-3. После обаче той започна да греши, Григор го проби отново и поведе с 4-2. Поле нашенецът лесно взе и последните два гейма, за да спечели мача.

На полуфинала той ще срещне десетия в света Каспър Рууд. Норвежецът, който по-рано отсрани Анди Мъри, снощи победи след 6-1, 6-4 Лоренцо Сонего.

„Във втория сет загубих два много важни гейма и трябваше да променям стратегията. След първите четири гейма в последния сет се чувствах по-добре. „Развълнувам съм, защото мина доста време, откакто играх такъв мач. Каспър е страхотен тенисист, който има великолепна година. Той ще е много тежък съперник, но ще се концентрирам върху себе си. Ще направя всичко възможно да го спра“, каза Димитров.