Григор Димитров

Григор Димитров приключи с турнира във Виена

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира във Виена. Българинът загуби от Дан Еванс в три сета. Британецът спечели след 7-6(3), 4-6, 6-3 за 2 часаи 40 минути. Хасковлията показа характер и борбеност, но не успя да спре 33-я в света.

Загубата на Григор завърши деня на изненадите във Виена. По-рано отпаднаха Новак Джокович, Доминик Тийм и Даниил Медведев.

Това беше пети мач между Гришо и Еванс, като Димитров беше в серия от три поредни успеха. Британецът взе втората си победа след 2011-а, когато спечели на трева.

Срещата започна с размяна на два бързи пробива. Димитров беше първият, който успя да вземе подаването си, но пробивите продължиха в петия и осмия гейм. Стигна се до тайбрек, в който Еванс отвори комфортен аванс от 5:1. И лесно спечели след две разменени точки.

Димитров игра по-силно през втория сет. Той проби в третия гейм и поведе с 2:1. Макар и трудно той затвори сета и изравни – 1-1. Третият сет започна лошо за Димитров, който изостана с 0:3. Еванс не свали нивото и не допусна спадове до края, за да спечели.

В полуфиналите Еванс ще се изправи срещу Лоренцо Сонего. Именно той отстрани световния №1 Новак Джокович.