Григор Димитров
Снимка: twitter.com/ROLEXMCMASTERS

Григор Димитров е на полуфинал в Монте Карло

Григор Димитров стигна полуфинал в турнира в Монте Карло след успех над Хуберт Хуркач. Българинът спечели драматично след 6-4, 3-6, 7-6(2). Битката на корта продължи близо два часа и половина.

Българинът отстранява трети пореден поставен в надпреварата. Днес хасковлията беше много спокоен във важните моменти. За разлика от него Хуркач многократно блъскаше ракетата си в корта след грешки.

Григор Димитров ще играе на полуфинал в Монте Карло за втори път. Предишният беше през 2018 г., когато той загуби от Рафаел Надал. Сега негов съперник пак е испанец – Алехандро Давидович Фокина. Фокина във втория кръг надви световния №1 Новак Джокович. Днес той победи Тейлър Фриц.

Димитров завърши двубоя с четири аса и две двойни грешки. Той реализира 22 уинъра и направи 35 непредизвикани грешки.

Първият сет се разви отлично за него и хасковлията го взе за 35 минути. Димитров проби в третия гейм и нямаше проблеми до края му. Във втората част Хуркач игра на по-високо ниво. Полякът проби в шестия гейм за 4-2 и изравни сетовете.

Третата част започна с разменени пробиви – първо за поляка, после за българина. При 4-4 Григор имаше две точки за пробив, но Хуркач ги отрази. Полякът проби веднага за 5-4, но Димитров направи същото за 5-5. При 6-5 Хуркач спаси два мачбола и вкара сета в тайбрек.

В него обаче нашенецът беше безкомпромисен. Той поведе с 5:1 и даде още само точка на поляка преди да спечели мача.