Григор Димитров
Снимка: twitter.com/atptour

Григор Димитров победи в своя мач №600

Григор Димитров спечели мач №600 в професионалната си кариера. Той победи с 6-3, 6-4 квалификанта от САЩ Брандън Накашима в първия кръг от Мастърса в Рим. Гришо има 361 победи и 239 загуби до момента.

С успеха Димитров си осигури мач с петия в света Стефанос Циципас в трети пореден турнир. Българинът загуби от него два пъти в предните три седмици – в осминафиналите в Барселона и Мадрид.

Той започна добре мача с Накашима и проби в третия гейм. Веднага след това съперникът му върна пробива и спечели следващия си сервис гейм за 3-2. После хасковлията поведе с 40:0, но допусна обрат и Накашима стигна до възможност за нов пробив. Все пак след много усилия нашенецът спечели гейма си.

Така той постави начало на серия от шест поредни спечелени гейма. В нея той спечели първия сет с 6-3 и поведе във втория с 2-0. После обаче Накашима проби за 1-2 и изравни. В десетия гейм Григор отново проби, с което и спечели мача.