Григор Димитров
Снимка: twitter.com/ErsteBankOpen

Григор победи Рубльов за четвъртфинал във Виена

Григор Димитров се справи с осмия в света Андрей Рубльов във Виена. Българският тенисист стигна четвъртфиналите в турнира след 6-3, 6-4. Съперник на хасковлията там е Маркос Гирон (№58). Гирон се справи с Камерън Нори.

Димитров има два мача с американеца тази година. Първият беше на Уимбълдън, където Гришо се отказа заради травма. След това той взе реванш на Ролан Гарос след експресна победа.

Григор направи много силен мач срещу Рубльов. Той беше отличен на сервис и използва още първата си възможност за пробив. Шампионът във Виена от 2020 г. веднага върна пробива за 1-2. После Димитров го проби за 3-1 и спечели сета с 6-3. Във втория сет българинът проби за 4-2 и не се огъна до края. Така той взе реванш от Рубльов за загубата в Индиън Уелс по-рано тази година.