Григор Димитров, Акапулко

Григор Димитров стартира с победа в Синсинати

Григор Димитров стартира с победа участието си в тенис турнира в Синсинати. Българинът се справи с Роберто Баутиста Агут с 6-3, 6-4 за 84 минути. Двубоят беше прекъснат заради дъжд, но дори и това не спря хасковлията. Григор записа успех за трети път от май насам. Освен това сложи край на отпаданията си в първия мач, както стана във Вашингтон и Торонто.

Димитров игра много уверено. Той не допусна нито една двойна грешка и реализира 16 аса. Българинът проби испанеца още в първия му сервис гейм, поведе с 3-0 и взе леко първия сет. При това само за 35 минути.

Във втория сет Гришо проби отново в началото, но испанецът направи рибрейк. Това вдъхнови Баутиста Агут, който дори поведе с 4-3. После обаче дойде паузата заради дъжда, която продължи около час. Тя разсея испанеца, което позволи на Димитров да взе три поредни гейма след подновяването. Послендият от тях дори беше взет на нула.

Във втория кръг Григор ще среще Александър Бублик от Казахстан. Бублик се справи в три сета с миналия през квалификациите Маркос Джирон. Потенциален съперник в третия кръг на нашенеца е водачът в схемата в Синсинати Даниил Медведев.