Григор Димитров
Снимка: twitter.com/cincytennis

Григор започна с победа в Сан Диего

Григор Димитров се класира за втория кръг на тенис турнира АТП 250 в Сан Диего. Българинът продължи успех след 6-3, 1-6, 7-5 над Мартон Фучович. Гришо се справи с унгареца за два часа и девет минути. Това беше първи успех за него над този съперник – Фучович беше спечелил и двата им мача досега.

Григор игра за първи път от месец насам. Той се възстановяваше от травма, която получи на US Open. Може би и затова Димитров беше доста непостоянен. В първия сет българинът не даде точка на пробив на съперника и го проби два пъти. После хасковлията загуби концентрация и предаде втория сет само за 31 минути.

Последната част двамата се гонеха гейм за гей. Единствените точки за пробив се откриха пред Гришо при 6-5, той реализира втората и спечели мача. Така Фучович записа шеста загуба в последните си седем мача.

„Винаги е добре да победиш толкова силен съперник. Чувствах се добре, бях леко ръждясал, поне в началото, докато намеря ритъм“, обясни Григор.

В следващия кръг той ще играе срещу третия поставен Феликс Оже-Алиасим. Канадецът има два успеха в два мача с българина.