Григор Димитров

Григор Димитров започна с победа в Антверпен

Григор Димитров започна с победа участието си на турнира в Антверпен. Българинът надигра Пабло Андухар от Испания с 4-6, 6-3, 6-4. Срещата от втория кръг продължи 2.20 часа. Това е четвърта победа за Димитров в петия му мач срещу Андухар.

Димитров е четвърти поставен в основната схема и затова започна участието си от втория кръг. Хасковлията обаче сам си направи мача труден.

Първата ни ракета изостана в резултата след пробив, дошъл в деветия гейм на откриващата част. Вторият сет бе идентичен на първия – само един брейк бе достатъчен за победа в него. Той беше реализиран от хасковлията във втория гейм. Григор направи ранен пробив и в третия и водеше с 4-1. После обаче позволи пробив и Андухар сервираше, за да изравни. Българинът измъкнва много трудно гейма за 5-3, а после взе и сервис гейма си, за да спечели.

В спор за място на полуфиналите в надпреварата той ще играе с победителя от двубоя между британеца Камерън Нори и канадеца Милош Раонич.