Григор Димитров

Григор падна във втория си мач в Белград

Григор Димитров загуби втория си мач от „Адриа Къп“ в Белград. Българинът падна с 1:4, 3:4 (4) от сърбина Никола Милойевич. Мачът завърши за 54 минути.

Димитров започна с победа над Душан Лайович, но във втория си мач за деня не беше на ниво. Той допусна много грешки и изглеждаше разсеян. Любопитно е, че хасковлията трябваше да играе срещу Дамир Джумхур. Босненецът обаче получи контузия срещу Тийм се отказа. 24-годишният Милойевич беше резерва в ATP Cup в началото на година. Тогава сърбите, водени от Новак Джокович, спечелиха турнира.

Мачът започна със спечелен сервис гейм от Григор. Той обаче се оказа и последен за него в първия сет. След това Милойевич взе четири поредни гейма и първата част само за 18 минути. Във втората сърбинът поведе с 2:0, после Димитров изравни. Сетът влезе в тайбрек и Григор поведе с 3:0. После обаче Милойевич взе шест поредни точки и триумфира от втория опит.

В неделя Григор играе срещу Тийм в последния си мач от груповата фаза.