Григор Димитров
Снимка: twitter.com/obnmontreal

Григор отпадна след един мач в Синсинати

Григор Димитров отпадна в първия кръг на Мастърс турнира в Синсинати. Българинът загуби от Денис Шаповалов след 6-7(4), 3-6 за 90 минути на корта. Това е последният голям турнир преди US Open, който започва в края на месеца.

Победата е едва втора за Шаповалов в последните му 11 срещи. Григор също не е особено добра серия – три поражения в последните четири двубоя. Успехът е втори за канадеца в четири срещи с българина.

Димитров игра разсеяно и направи само 7 уинъра при 20 непредизвикани грешки. Той имаше и едва 57% успеваемост на първи сервис. Въпреки това хасковлията докара първия сет до тайбрек. Димитров обаче допусна две грешки в него, които наклониха везните в полза на Шаповалов.

Във втория сет нещата вървяха до 3-3. После канадецът проби за 4-3, а след това взе следващия гейм за по-малко от минута. После той отново проби явно отказалия се българин и взе мача.