Григор Димитров

Григор отпадна в Ню Йорк след здрава битка

Григор Димитров приключи участието си в турнира Western & Southern Open. Българинът загуби от Мартон Фучович след 5-7, 6-4, 2-6. Надпреварата принципно се провежда в Синсинати, но тази година е преместена в Ню Йорк заради пандемията от коронавирус.

Хасковлията игра силно, макар пак да имаше проблеми на свой сервис. И той, и Фучович до последно се бореха за победата. Но след два часа и 24 минути и много пробиви унгарецът спечели. Димитров реализира 4 аса, а Фучович – 5. Гришо обаче допусна 6 двойни грешки, а унгарецът – само 3.

Двубоят започна трудно за Григор – българинът допусна пробив още в първия гейм. По-късно съперникът му проби и за 5-2. Тогава 14-ият в схемата обаче успя да върне пробивите и да изравни за 5-5. Веднага след това Фучович отново излезе напред и този път не сбърка – с гейм на нула приключи сета.

Във втория картината беше сходна. Димитров поведе с 3:0, след което допусна два последователни пробива и обрат. Последваха нови два пробива в полза на хасковлията за 6-4.

Третият сет започна равностойно, но след 2:2 Фучович взе четири поредни гейма и спечели мача.

Джокович спечели за 19-и път в 19 мача

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се завърна с победа. Така той серията си на 19 успеха в 19 мача през сезона. Сърбинът надви със 7-6 (2), 6-4 Рикардас Беранкис. Анди Мъри пък се наложи с 6-3, 3-6, 7-5 срещу Александър Зверев. Надпреварата напусна и поставеният под №2 Доминик Тийм. Той загуби от Филип Крайнович с 2-6, 1-6.