Григор Димитров

Григор отпадна в първия кръг на Уимбълдън

Григор Димитров загуби разочароващо още в първия кръг на Уимбълдън. Българинът започна силно срещу Стан Вавринка и взе първия сет, но загуби следващите три. Така след 1:6, 7:6(3), 7:6(5), 6:4 той ще догледа най-стария и престижен турнир в тениса отстрани. Само преди седмица Анди Мъри наказа Вавринка в Ийстбърн. Преди два дни обаче Мъри се оттегли от Уимбълдън, „защото не е в добра форма“.

Димитров изигра отличен първи сет, в който се възползва от това, че Вавринка е далеч от желаната си форма. Българинът поведе с 5:0 и едва тогава съперникът му успя да вземе първи гейм. Хасковлията обаче приключи сета още при следващия си сервис.

Стан Вавринка

Вавринка печели втория сет след тайбрек

Вторият сет беше далеч по-оспорван. Швейцарецът проби пръв за 4:2, но Димитров отговори и изравни при 4:4. После Вавринка стигна до два сетбола при 6:5 и 40:15 при сервис на българина. Димитров обаче успя да прати сета в тайбрек. В него след 3:3 Вавринка спечели четири поредни точки и изравни резултата.

Григор изпусна безброй възможности в третия сет
Нова серия от грешки в четвърти сет

В последния сет двамата се следваха сервис за сервис до 5:4. После Вавринка поведе с 40:15 и макар Григор да отрази първия мач пойнт, той сбърка при втория. Българинът излезе на мрежата и даде шанс на Вавринка за уинър чрез бекхенд. И той го постигна, точно както направи и в третия сет.

„Ъъъъ, Григор? Ехо? Знаеш ли срещу кого играеш? Григор? Дали има някого там?… Това е прекрасно за Вавринка, който изглеждаше обречен след първия сет, и много разочароващо за постоянно непостоянния Димитров“, написа Гардиън в репортажа си за мача.

Вавринка: Малко съм изненадан от обрата, който направих

„Усещането да спечелиш подобен мач е супер. Движех се много добре и се справих с играч като Григор. Супер е! Наистина съм щастлив! Бях малко изненадан колко добре се борих след като загубих категорично първия сет. Ще съм изморен, но когато спечелиш винаги възстановяването е по-лесно“, каза Вавринка след двубоя. Във втория кръг той ще играе с италианец Томас Фабиано.